Potrzebę stworzenia autentycznego w oczach młodych ludzi stowarzyszenia liberalno-demokratycznego widzieliśmy już od dawna. Nasza organizacja została założona przez osoby, które angażują się w bardzo szeroko pojętym ruchu wolnościowym od wielu lat. Zrzeszamy osoby o poglądach od centroprawicowych do centrolewicowych. Nasi członkowie działali w takich organizacjach jak Stowarzyszenie Libertariańskie, partia KORWiN, Federacja Młodych Socjaldemokratów, Twój Ruch oraz wielu innych. Nie jesteśmy jednak ruchem big tent – przez lata nasze poglądy ulegały weryfikacji, dzięki czemu dziś możemy nazwać siebie liberalnymi demokratami.

W trosce o kondycję naszego państwa, w trosce o wartości liberalne oraz demokratyczne powołaliśmy do życia nasze stowarzyszenie. Naszym celem jest promowanie liberalizmu gospodarczego, liberalizmu obyczajowego oraz zdrowego patriotyzmu. Chcemy pokazać, że połączenie tych trzech fundamentów jest dla nas ważne. W interesie Polek i Polaków jest to, aby nasze społeczeństwo było obywatelskie, więzi społeczne silne, a zasób swobód obywatelskich jak najszerszy.
Jednym z naszych celów jest zmienienie dyskursu debaty politycznej, która obecnie jest zdominowana przez populistyczną prawicę.

Popieramy ideę federalizacji Unii Europejskiej, ponieważ wierzymy nie tylko tylko w polski, ale i w europejski patriotyzm. Zamierzamy merytorycznie wykazywać, że Polska zdecydowanie więcej zawdzięcza Unii Europejskiej niż ją ona kosztuje. Mimo że nie zgadzamy się z niektórymi nieraz irytującymi rozwiązaniami we wspólnocie, mimo że dostrzegamy niektóre zbędne regulacje lub to że czasami prowadzi infantylną politykę – mamy pewność co do tego, że jest ona niezbędna dla nas i naszego dobrobytu. Ideę zjednoczonej Europy trzeba rozwijać i reformować, a nie burzyć.

Jaki jest nasz cel?

Nowoczesne polskie społeczeństwo działające sprawnie oraz rozwijające się w dynamiczny sposób w oparciu o zasady gospodarczego, oraz społecznego liberalizmu. Jednocześnie doceniamy pewne konserwatywne wartości takie jak wspólnota czy rodzina, ponieważ rozumiemy, że bez nich nie można zapewnić społeczeństwu stałego szczęścia. Chcemy, aby Polska była państwem prawa – prawa, które ogranicza wolność w jak najmniejszym stopniu, które nie przeszkadza obywatelom w bogaceniu się oraz poprawianiu bytu swojego rodziny i swoich bliskich.