Donald Trump przeciwny porozumieniom klimatycznym z Paryża!

wpis w: Komentarze LD | 0

Porozumienia z Paryża z 2015 roku zagrożone! Donald Trump mimo nacisków ze wszystkich stron pozostaje nieugięty.

Echa ostatniej wizyty Donalda Trumpa w Europie jeszcze nie ucichły, a coraz więcej spekulacji pojawia się w sprawie zerwania porozumień paryskich z 2015 roku. Na przekór wszystkim, w tym córce Ivance, stwierdził, że porozumienia z Paryża dotyczące ochrony klimatu są zbyt dużym wydatkiem dla Stanów Zjednoczonych.

Trump przyznał, że bardzo zależy mu na ochronie środowiska, ale wygląda na to, że zdania w kwestii współpracy na polu międzynarodowym nie zmieni. Jak widać pod dokumentem podpisały się 194 państwa- przeciwne są tylko trzy: Stany Zjednoczone, Syria i Nikaragua.

Jednak Donald Trump nie jest jedyną osobą od której zależą losy paryskiego porozumienia, co w przemówieniu dał jasno do zrozumienia Jean Claude Juncker.

Jean Claude Juncker o porozumieniach paryskich

Swoją rezygnację z doradztwa zapowiedział również Elon Musk, jeżeli prezydent nie wycofa się ze swojego stanowiska w sprawie ochrony środowiska. W bardzo łagodnym tonie Donald Tusk odniósł się do twardego zdania imiennika zza Oceanu przy pomocy ulubionej platformy Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jakie skutki może przynieść twarda polityka klimatyczna Stanów Zjednoczonych? Europa nie lubi zastoju, dlatego już dzisiaj słyszy się o możliwym zacieśnianiu pola współpracy z Chinami. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że Donald Trump zrozumie jak wielkie w dzisiejszych czasach ma znaczenie walka o lepszy klimat na Ziemi.

Zostaw Komentarz